Presbyterní konference - Mimo ČCE není spásy

Vážené sestry a bratři, odpusťte nám prosím ten trochu provokativní název.  Samozřejmě, že je. Chceme si vlastně položit otázku, jestli je naše církev v něčem jedinečná. Asi bychom si měli odpovědět, že není. I když pro nás asi ano, protože je naše. Máme za ní spoluzodpovědnost. Když jsme zvažovali změnu názvu církve, zažili jsme několik neobvykle bouřlivých diskusí, v kterých šlo ve skutečnosti o to, nakolik je naše historie důležitá, jak moc se jí máme zabývat, jestli jsou  důležité tradice a jestli mohou něco říci výzvám  dneška, jestli je dobré se zaměřovat na naši nepočetnou denominaci, nebo vnímat církev jako souhrn všech křesťanů.  Máme za to, že jsou to podstatné otázky, na které bychom s Vámi rádi při presbyterní konferenci hledali odpověď.

Kde

Tábor