Proběhl africký sborový den

16. září proběhl v našem sboru Africký sborový den - s Diakonií v Etiopii. Pozvání přijal Mgr. Jan Dus, ředitel Střediska humanitární a rozvojové pomoci Diakonie Českobratrské církve evangelické.

Bratr Dus posloužil kázáním o pokladu v hliněných nádobách. O tom, že se často soustředíme na zdůrazňování své hliněnosti nedokonalosti a neduživosti a přitom jsme vlastníky pokladu, který nám Bůh dává každého dne.

Poté jsme se v kostele sešli v přednášce o Etiopii a o činnosti Střediska humanitární a rozvojové pomoci, které tam působí v součinnosti s etiopskou luterskou církví. Středisko HRP se stará o vdovy s dětmi, které přišly o manžely, většinou kvůli nemoci AIDS, kterou také samy trpí. Diakonie jim pomáhá v tom, aby se postavily na vlastní nohy, dostaly se z nejhorší bídy, tím, že jim zajišťuje pomoc s drobným podnikáním. Více o tomto projektu zde.

Jan Dus nás seznámil s konkrétními příběhy žen, kterým Diakonie pomohla a se kterými se můžete seznámit i vy na těchto stránkách.

Jan Dus mluvil i od dalších projektech, jako je organizace pomoci při povodních a také pomoc syrským uprchlíkům. Krátce zmínil i široký záběr aktivit, kterými se zabývají další střediska Diakonie ČCE

Nakonec jsme se sešli u oběda, který tvořily etiopské speciality s exotickými názvy i chutěmi jako je Doro Wot, Injera, Lab, Alecha, Afiza a další, které připravily sestry z našeho sboru. Na četné žádosti uvádíme v dalším článku recepty na tato vynikající etiopská jídla.

Sbírka této neděle byla věnována na podporu Střediska humanitární a rozvojové pomoci.

I vy můžete přispět na tomto účtu: 247389871/0300 - účet střediska HRP Diakonie

nebo rovnou na účet pro pomoc sirotkům v Etiopii: 9371 9371 / 0300

Obrázky byly přejaty z webu hrp.diakonie.cz