Fotky z veřejné debaty na téma církevní restituce

V našem sboru se odehrála veřejná debata na téma: Církevní restituce, výhra nebo prohra. Zúčastnili se jí Joel Ruml, synodní senior Českobratrské církve evangelické a mons. Adolf Pintíř, generální vikář českobudějovické diecéze. Celou debatu moderoval Filip Černý, redaktor Českého rozhlasu v Českých Budějovicích. Původně ohlášený třetí host ing. Jan Mládek se na poslední chvíli omluvil z důvodu chřipky. Debata byla spíše poklidná a věcná, nejvíce se řešilo co se teď bude dít mezi církvemi a státem a co se bude dít s církvemi samotnými. Diskutující odmítli vidět restituce v kategoriích výhry či prohry, ale zaměřili se na to, aby se současný stav stal spíše šancí pro budoucnost církve i pro budoucnost společnosti. Několik fotografií můžete vidět na tomto odkazu.