Evangelická neděle

Seniorátní setkání všech generací jihočeského seniorátu Českobratrské církve evangelické, zkráceně Evangelická neděle 2015, se letos konalo v Písku. Do královského města na Otavě se sjelo více než 100 evangelíků ze všech jihočeských sborů.

Začali jsme společnými bohoslužbami v místním kostele, který nedávno prošel rozsáhlou rekonstrukcí interiéru.

Téma O statečnosti aneb ...láska bázeň zahání vykládal Jindřich Halama při přednášce o Diettrichu Bonhoefferovi.

Přednášku si můžete stáhnout zde ve formátu amr (velikost 5,8 MB) nebo zde ve formátu mp3 (velikost 29,3 MB)

Děti si během přednášky vyzkoušely vlastní odvahu při hrách v parku.

Po skvělém obědě jsme mohli vidět úchvatné loutkové představení O proroku Jonášovi v nastudování světoznámého souboru Drak N' Roses. Myslíme si, že až si ho všimnou divadelní kritikové, bude tento kus slavit úspěchy i na Broadwayi.

Odpoledne se dospělí i děti vydali poznávat město Písek. Někteří na dobrodružné stezce, jiní s průvodkyní a další skrze místní kavárny a cukrárny.

Na závěr jsme se společně sešli u Večeře Páně.